• Op de hoogte blijven? Schrijf u dan in voor onze nieuwsbrief:



  • Jan, Jans en de kinderen in Mozambique (softcover)

    Jan, Jans en de kinderen

    Bestel nu de leuke strips van Jan, Jans en de kinderen in onze webshop!

    Webshop
  • Zo kunt u helpen:

    Fiets

    Fiets

    Hiermee kan een lokale leprawerker meer thuisbezoeken afleggen.

    Doneer nu!

Aanpak van het probleem

Advies
De Leprastichting voert geen projecten uit in eigen beheer. Zij streeft ernaar dat de bestrijding van lepra volledig wordt opgenomen in de algemene gezondheidszorg van de betrokken landen. Het beleid is daarom gericht op duurzame samenwerking met de lokale gezondheidszorg van de overheid. De Leprastichting richt zich op het geven van deskundig advies en begeleiding.

Training
Opleiding en training van lokale gezondheidswerkers vormen een belangrijk onderdeel van de aanpak. Een goede structurele aanpak van de leprabestrijding staat of valt met de kennis van het lokale personeel dat de contacten onderhoudt met de leprapatiënten.

Omdat een goede begeleiding en supervisie van de lokale gezondheidswerkers noodzakelijk is, stelt de Leprastichting ook transportmiddelen beschikbaar, zoals fietsen, motorfietsen en, als dat nodig is, terreinwagens. Verder wordt steun gegeven aan lokale voorlichtingcampagnes. Daarin wordt onder meer verteld dat lepra te genezen is en dat een tijdige diagnose verminkingen kan voorkomen.

Samenwerking
De Leprastichting is lid van de ILEP, de Internationale Federatie van Leprabestrijdingsorganisaties. Mede dankzij het coördinerende werk van de ILEP wordt de steun aan leprabestrijdingsprogramma´s optimaal aangewend.

LoadingBezig met updaten...