Lepra in ontwikkelingslanden
Ongeveer tachtig procent van de nieuw ontdekte leprapatiënten wordt gevonden in India, maar ook in landen als Brazilië, Nigeria, Mozambique, Madagaskar, Indonesië, Myanmar (Birma), Suriname en Vietnam worden nog veel nieuwe patiënten gevonden.
Er bestaan geen exacte gegevens van het aantal leprapatiënten. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) publiceert jaarlijks een overzicht van het aantal patiënten dat voor behandeling staat ingeschreven. Dat getal is echter niet geheel betrouwbaar. Lepra wordt nogal eens verward met andere (huid)ziekten. Ook is er een groep mensen die bang is voor de sociale gevolgen en zich niet voor behandeling durft te melden.
Keten van besmetting
Ook de patiënten die wel besmet zijn, maar nog geen uiterlijke verschijnselen van lepra hebben, komen in de WHO-cijfers niet voor. Het is dus moeilijk om uitspraken te doen over de omvang van deze groep. In ieder geval is de groep groot genoeg om de keten van besmetting in stand te houden.
Kortom, het is niet eenvoudig om vast te stellen hoeveel leprapatiënten er precies zijn. Bovendien zijn statistieken in ontwikkelingslanden niet altijd even betrouwbaar.
Kijk voor meer informatie over specifieke landen bij Projecten.


